Smog – mapa

O jakości powietrza decyduje sporo różnych elementów, na przykład takich jak lokalizacja miejscowości. Warto dodać także o tym, że jakość powietrza zmienia się w ciągu roku, zdecydowanie najgorsze jest w sezonie grzewczym, kiedy stosowane są niskiej jakości opały, które powodują emitowanie do powietrza niebezpiecznych toksycznych a także szkodliwych substancji wywołujących masowe schorzenia oraz choroby.
Jak wpłynąć na stan zanieczyszczenia powietrza?
Z całkowitą czyli stu procentową pewnością coraz więcej inicjatyw dąży do tego, by stopniowo zmniejszać zanieczyszczenie powietrza.

Warto tutaj wspomnieć między innymi o nowej generacji samochodów hybrydowych a także elektrycznych, które stopniowo zastępują stare generacje aut, które emitują do atmosfery sporo niebezpiecznych a także toksycznych substancji przyczyniających się do pogorszenia jakości powietrza. Warto dodać też o tym, że w zwiększającej się liczbie polskich domów wymienione są stare piece oraz kotły, które wykorzystywały stałe paliwa opałowe powodujące również emitowanie do atmosfery niebezpiecznych substancji. Nie ulega wątpliwości, że jest to ekologia, która stopniowo będzie przyczyniała się do poprawy jakości środowiska naturalnego, a głównie powietrza. Zła jakość powietrza to nie tylko dyskomfort, niemniej jednak też przyczyna wielu chorób na przykład takich jak astma, rak płuc, zawał serca, udar mózgu, ale też przewlekłe infekcje, czy też choroby górnych dróg oddechowych. Warto więc w jak największym stopniu przyczynić się do tego, aby poprawiać stan powietrza.

Polecam: pogoda na 7 dni.

Category: Fauna i flora

-

Dodaj komentarz