Jak ubezpieczyć samochodów w Szwajcarii?

Jeżeli pracujemy lub także mieszkamy w Szwajcarii i jesteśmy zainteresowani kupnem auta, to musimy uświadomić sobie, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii jest obowiązkowe, jeśli mówimy o OC, czyli ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej. W dodatku, umowa takiej polisy powinna być zawarta przed odebraniem samochodu z salonu lub również od poprzedniego właściciela.
Co warto mieć świadomość tego na temat ubezpieczenia auta za granicą?
Powinniśmy posiadać świadomość, że w większości krajów Unii Europejskiej obowiązują podobne zasady, które mówią o tym, że obligatoryjnym rodzajem ubezpieczenia samochodu jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które w sytuacji wypadku czy także kolizji pokrywa nie tylko i wyłącznie koszty szkód materialnych, niemniej jednak też jest powiązane z zdrowiem osoby poszkodowanej.

Warto mieć na uwadze o tym, że ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii to nie tylko i wyłącznie obowiązkowe OC, ale również bogaty wybór ubezpieczeń dobrowolnych. Jeżeli zatem potrzebujemy profesjonalnej pomocy w zakresie spełnienia formalności dotyczących zawarcia umowy polisy OC albo również pragniemy dokupić ubezpieczenie dodatkowe, to z pewnością warto korzystać z usług fachowych firm, które oferują w głównej mierze doradztwo w tym zakresie. Warto pamiętać również o tym, że ubezpieczenie auta w Szwajcarii wymaga od nas przedstawienia niezbędnych dokumentów, takich między innymi jak dowód podpisania polisy OC, jak też przedstawienie obowiązującego przeglądu samochodu, które dopuszczają je do ruchu. Do zawarcia umowy OC potrzebne będą nam dokumenty tj. dowód rejestracyjny pojazdu.

Polecamy: ubezpieczenie samochodu w Szwajcarii.

Category: Finanse i bankowość

-

Dodaj komentarz