Kiedy i jak używać removera do paznokci

Zmywacz do paznokci to produkt powszechnie stosowany w pielęgnacji paznokci, którego podstawowym celem jest usuwanie lakieru hybrydowego a także tradycyjnego z powierzchni paznokci. Cleanery, jednak, są używane do oczyszczania płytki paznokcia z pozostałości dyspersji po utwardzeniu żelu hybrydowego.

Aby prawidłowo stosować zmywacza do paznokci, powinno się najpierw nasączyć wacik płynem i przyłożyć go do paznokcia na kilka sekund, by rozpuścić lakier.

Następnie delikatnie przetrzeć paznokieć, usuwając lakier.

Podobnie, korzystanie cleanera wymaga nasączenia wacika i przetarcia nim powierzchni paznokcia, by wyeliminować warstwę dyspersji. Jest to bardzo ważny krok, ponieważ pozostałości dyspersji mogą powodować matowienie powierzchni paznokcia.

Ściąganie hybryd domowym sposobem może być realizowane za pomocą specjalnych folii do zmywania lakieru hybrydowego. Proces ten polega na nasączeniu wacika zmywaczem, nałożeniu go na paznokieć i owinieciu folią, ażeby lakier bardzo dobrze się rozpuścił. Po pewnym czasie folię zdejmujemy, a resztki lakieru powinny łatwo odchodzić.

Należy pamiętać, że zarówno zmywacz do paznokci, jak i cleanery są preparatami relatywnie agresywnymi, dlatego istotne jest, by nie pozostawiać ich na paznokciach przez długi okres czasu i ze starannością spłukać je wodą po użyciu. Prócz tego, aby zadbać o kondycję skórek i paznokci, po zmywaniu warto sięgnąć po odżywki i kremy nawilżające.

Więcej informacji tutaj: zmywacz do paznokci.

Informacje na stronie mają charakter wyłącznie informacyjny. Zawsze należy dokładnie samemu sprawdzić informacje na produkcie.

Category: Kosmetyki i moda

-

Dodaj komentarz