Tlenoterapia – co powinieneś wiedzieć

Komora normobaryczna – współczesna medycyna? Tlenoterapia zyskała bardzo dużą popularność jako terapia po covid 19. Już po pierwszych zabiegach jest widoczna poprawa w złagodzeniu objaw po chorobie. Choćby to nie jedyna zasługa tlenoterapii, ponieważ jej wpływ oddziałuje na cały organizm, niemniej jednak czy można jej coś zarzucić?
Normobaria wpływa na regeneracje i naprawę komórek macierzystych, poprawę samopoczucia, zdrowia a także odmłodzenie organizmu.

Stymuluje gojenie się ran i tkanek. Pomaga też osobą z alergią, cukrzycą, niepłodnością, boleriozą, rozterkami skórnymi czy migrenowymi. Zakres pozytywnych działań jest realnie szeroki i tym samym skierowany do w zasadzie każdego, niezależnie od wieku.
Tlenoterapia jest w pełni bezpieczna i nie niesie za sobą żadnych skutków ubocznych. Należy jednak pamiętać, że jak każda terapia ma także własne przeciwskazania. Kobiety w ciąży nie powinny używać tlenoterapii. Osoby z rozrusznikiem serca, uszkodzoną błoną bębenkową uszu, przeziębieniem, klaustrofobią a także chorobami zakaźnymi.
W specjalnej komorze normobarycznej zwiększane jest ciśnienie atmosferyczne wynoszące około 1500 hPa. W dodatku zwiększone zostaje stężenie tlenu, dwutlenku węgla a także wodoru. Taki zabieg trwa od 60 do 120 minut.
Komora normobaryczna jest nieinwazyjną metodą leczenia, która posiada ogromne predyspozycje w późniejszym czasieowych sposobach leczenia chorób. Jako jedyna nie pozostawia żadnych skutków ubocznych, a wykorzystywanie z niej wpływa pozytywnie na cały organizm. Już po pierwszych sesjach widoczne są rezultaty.

Warto zobaczyć: normobaria.

Category: Medycyna i uroda

-

Dodaj komentarz