Poradnik – montaż czujników parkowania

Jeżeli już nasz samochód nie jest wyposażony w czujniki cofania czy parkowania, to możemy zaopatrzyć się w sklepie online w gotowe zestawy przeznaczone do samodzielnego montażu. Warto zdawać sobie sprawę jednakże, że instalacja takich zestawów wymaga zgromadzenia odpowiedniego sprzętu oraz akcesoriów, które umożliwią nam szybki montaż czujników cofania czy także parkowania.
W co się zaopatrzyć przed montażem czujników parkowania?
Przede wszystkim musimy posiadać świadomość, że w sytuacji montowania niektórych zestawów czujników parkowania i cofania konieczne jest zdjęcie zderzaka, a zatem musimy posiadać odpowiednie klucze, ażeby odkręcić ten detal samochodu.

Przy tym, czujniki parkowania montaż wymaga też śrubokrętu lub wiertarki, jak też wkrętów, a w sytuacji montowania części przeznaczonej do wnętrza samochodu, czyli wyświetlacza wraz z głośnikiem przyda się taśma dwustronna, która umożliwi w szybki i bezproblemowy sposób zamontować wyświetlacz do deski rozdzielczej. Jeśli nie wiemy, jakie czujniki parkowania wybrać, warto korzystać z fachowego doradztwa, które pozwoli nam wybrać najlepszy produkt dostosowany do naszego pojazdu, jak też naszych potrzeb. Zazwyczaj czujniki parkowania są sprzedawane w gotowych zestawach, na które składają się sensory, przeznaczone zarówno na tył, jak również przód pojazdu, jak również centrala odbierająca sygnały o odległości pojazdu od przeszkody oraz wyświetlacz pozwalające monitorować proces parkowania i głośniki informujące o zbliżających się przeszkodach.

Zobacz także: czujniki parkowania montaż.

Category: Motoryzacja

-

Dodaj komentarz