Wysokość odszkodowania z OC

Czy w każdej sytuacji powinno sięwarto nam się odszkodowanie z tytułu polisy OC? Jeżeli już jesteśmy poszkodowani w wypadku drogowym, to tak. Gdy wypadek powstał za naszą przyczyną, to taka polisa nie daje nam nic.

Ona pokrywa koszty naprawy samochodów, które oprócz nami w wypadku brały udział. Poza tym odszkodowanie z OC może też zostać wypłacone, kiedy świetny agent postara się o to, żeby było ono wyższe niż przewiduje to ubezpieczyciel. Taka pomoc jest , a oprócz tego bardziej popularna i korzysta z niej wielu uczestników wypadków. Najczęściej takie wypadki posiadają poważny charakter.
Do nich zwykle wzywana jest policja i pogotowie. Przy takich kolizjach zazwyczaj koniecznie należy spisać oświadczenie powypadkowe. Takie pisma muszą zostać zredagowane przez osobę, która była sprawcą wypadku, bo na jego bazie zaczynają się procedury, które gwarantują odszkodowanie z OC i odszkodowanie z NW. W takich niełatwych sytuacjach bardzo w znaczącej liczbie przypadków na miejscu wypadku zjawiają się również agenci, którzy zajmują się odszkodowaniami z tytułu polis dodatkowych. Ich pomoc w wielu sytuacjach okazuje się niezbędna, bo są oni w stanie wywalczyć dużo większe odszkodowania niż te, na które liczą poszkodowani. Pomoc w uzyskaniu odszkodowania z OC jest bezpłatna do czasu zanim odszkodowanie nie zostanie wypłacone. Dopiero, kiedy poszkodowani uzyskają świadczenie, odpowiedni procent trafia do agenta. Dlatego zazwyczaj agenci tacy podejmują się jedynie tych spraw, które mogą zakończyć się przysądzeniem odszkodowania, o które mają się starać. Takiego agenta można znaleźć też własnymi siłami.
Warto sprawdzić: zadośćuczynienie z oc sprawcy wypadku.

Category: Prawo

-

Dodaj komentarz