Bądź gotowy na nadejście dziecka

 

Kiedy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży w mojej głowie rodzi się kilka pomysłu i pytań. Jak urządzić pokój malucha? Jakie zabawki dla niego wybrać? Natomiast zasadniczą kwestią jest głównie odpowiednia wyprawka dla niemowlaka, w której nie powinno zabraknąć pieluszek jednorazowych, tetrowych oraz dodatkowo flanelowych, chusteczek nawilżanych, mydełka, ręcznika czy kremu przeciwko odparzeniom.

Bardzo ważną kwestię stanowi też dobór pierwszych ciuszków dla malucha. W sklepach dziecięcych znajdziemy różnorakie ubranka dla niemowląt, z których część oczywiście przypadnie nam do gustu. Musisz zakupić kilka ich kompletów, które będą składały się z czegoś blisko ciałka, na przykład body czy koszulki, a również czegoś dodatkowego, co okryje nóżki niemowlaka, mogą to być np śpioszki. W takim zestawie nie powinno zabraknąć też kaftanika, czyli koszulki rozkładanej, składającej się z dwóch warstw materiału. Długość body i koszulek zależy od pory roku i pogody lub zwyczajnie od naszych swoich preferencji ubioru dzieci. Dalszym zakupem powinny być cienkie bawełniane czapeczki, które będą idealne w pierwszych dniach życia maluszka, a również sprawdzą się przy kąpieli. Waszemu maluszkowi nie ma możliwość także zabraknąć skarpetek , a dodatkowo łapek, czyli rękawiczek bez palców.

 

Ciekawym rozstrzygnięciem przy wyborze ubranek dla malucha mogą się okazać pajacyki dla niemowląt. Zakrywają one całe ciałko maluszka w tym rączki i nóżki, zastępując w tym względzie łapki oraz dodatkowo skarpetki. Podobnie jak śpioszki pajacyka zakładamy na przykład na body.

 

Zobacz: ubranka dla niemowląt.

Category: Rozrywka i wypoczynek

Tagi: , ,

-

Dodaj komentarz