1 procent podatku – czyli jak skutecznie pomóc fundacjom

Wypełniając deklarację podatkową, zastanawiamy się, jak przekazać 1 podatku. Jest to bardzo łatwe i nikomu niewątpliwie nie sprawi żadnych problemów. A z całkowitą czyli stu procentową pewnością warto skorzystać z tej możliwości i wesprzeć taką organizację, której działalność jest dla nas zwłaszcza na prawdę istotna.

Mogą być to przykładowo fundacje działające na rzecz osób w podeszłym wieku czy ciężko chorujących dzieci. Z kolei miłośnicy zwierząt mogą wspomóc schroniska dla bezdomnych zwierzaków.
1 procent podatku – na jakie organizacje możemy przekazać?
Wykaz organizacji, które posiadają bardzo dobry status, czyli organizacje pożytku publicznego, znajdziemy w sieci. Warto wspomnieć, że taka lista jest co roku aktualizowana. Znajdziemy tam fundacje a także organizacje pozarządowe, które zgodnie z prawem mają prawo ubiegać się o nasz 1 procent podatku dochodowego. Warto dodać też, że ta część podatku dochodowego i tak trafiłaby do państwa, bez względu czy wybierzemy organizacje pożytku publicznego czy też nie. W związku z tym przekaż 1 podatku to sposobność, z której warto skorzystać. Możemy w ten sposób wpłynąć na funkcjonowanie organizacji, która funkcjonuje na rzecz chorych dzieci czy osób w podeszłym wieku. Warto dodać jedynie o najlepszym wypełnieniu deklaracji podatkowej i zamieszczeniu krs chore dzieci, jeśli część swojego podatku dochodowego pragniemy przekazać na rzecz fundacji działających na rzecz ciężko chorujących dzieci. Powinno się podkreślić, że w zgodzie z panującymi przepisami prawa przekazanie 1 procentu podatku nie jest traktowana jako darowizna czy ulga.

Sprawdź: 1 procent podatku.

Category: Społeczeństwo

-

Dodaj komentarz